TARG LATINO

Targi (mercados) to tradycja obecna w krajach latynoamerykańskich.
To miejsca, gdzie można dokonać zakupów kulinarnych, ale też obecna jest lokalna kultura, muzyka, taniec.

Taka energia zagości na nadwiślańskim bulwarze – będzie pysznie, gwarno, z uśmiechem i smakiem.

Poniżej nasi wystawcy:

EL CZORI Latino Food

el czori

EL CZORI  to pełna smaków kuchnia inspirowana Argentyną i Chile. W menu znajdziecie oryginalne sandwicze pełne pysznej i soczystej wołowiny, wieprzowiny, z dodatkiem świeżych warzyw i tradycyjnych sosów (czimiczurri i pebre). Od niedawna w ich ofercie są też argentyńskie steki. W dniu festiwalowym serwować będą argentyńskie empanady.

www.elczori.pl
www.facebook.com/ElCzori

 

ARTESANIA CHILENA – rękodzieło chilijskie

artesania

KULTURA DIAGUITA: DZIEDZICTWO ZIEMI.

500 km na północ od stolicy Chile Santiago znajduje się region Coquimbo. Tu powstała kultura Diaguita , istniejąca pomiędzy VIII i XV wiekiem, w której wysoko rozwinęły się rolnictwo i ceramika.
Wystawiane rękodzieła są przykładem techniki tworzenia płaskorzeźb ceramicznych zbudowanych z pojedynczo wydrążonych części, wypalanych po barwieniu. Malowanie kolorowymi ziemiami i malowanie kruszywami mineralnymi są technikami przetrwałymi z prastarej kultury Dieguita, które pozwalają uzyskać feerię barw, odcieni i tonów kolorów charakterystycznych dla tego regionu.

BURRITOS LOCOS

 burritos

 

 

 

 

 

 

 

Burritos Locos to meksykańsko – polska para,  Ana i Fernando. Poznali się w Azji i zdecydowali wspólnie iść przez życie i założyć rodzinę. Od niedawna dołączyła do nich córeczka, mieszkają  Warszawie. Na swoim stoisku serwować będą burritos – z kurczakiem, cielęciną, mieszane lub wegetariańskie. „Przyjdź i spróbuj  burritos z i sosów przygotowywanych wg naszego tradycyjnego przepisu!”.

www.facebook.com/BurritosLOCOS

 

ALE WYCISK!

soki

Ale Wycisk! to rower gastronomiczny ze świeżo wyciskanymi sokami z cytrusów, orzeźwiającymi lemoniadami i egzotycznymi smoothies. Właściciel Ale Wycisk!, Fernando, jest Kolumbijczykiem, ale od pięciu lat mieszka w Warszawie.Na Festiwalu Latino Warszawa do napojów będzie można przekąsić kolumbijskie mrówki. Będzie je dla Was miała Magdalena Lechowska.

mrowki

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress