PROGRAM/ARTYŚCI

Bulwar Flotylli Wiślanej
21/08/2016 – NIEDZIELA

14:00 – 16:00 RODZINNE POPOŁUDNIE LATINO

Na tę część festiwalu w szczególny sposób zapraszamy rodziny – latynoamerykańskie i warszawskie.
W  warsztatach mogą wziąć udział wszystkie chętne dzieci, indywidualnie lub z rodzicami. Wstęp wolny.

pinata

bebe14:00 – 15:00 ROBIMY MEKSYKAŃSKĄ PINIATĘ
Tradycja robienia piniaty związana jest z Meksykiem, ale gości we wszystkich krajach kręgu latynoamerykańskiego. Piniata to przygotowywana przez dzieci lub dzieci i dorosłych zabawka robiona ręcznie (z kolorowych papierów, gazet, ozdób), wypełniana jest słodyczami.

15:00-16:00 CAPOEIRA DLA DZIECI
capoeira.png 1capoeiraBrazylijska capoeira to mieszanka tańca, śpiewu, muzyki i sztuki walki. To doskonała aktywność dla wszystkich osób bez względu na wiek. Jednocześnie to wspaniała zabawa dla dzieci, a jednocześnie szansa na spotkanie z kulturą latynoamerykańską.
Festiwalowe warsztaty dla najmłodszych poprowadzi Brazylijczyk, João Rossy (Professor Bailarino). Od 22 lat trenuje w  Grupo Capoeira Brasil. Jest też wicemistrzem świata. To uśmiechnięty i pełen energii nauczyciel, który z pasją wprowadzi Maluchy w świat i magię capoeiry.

16:00 – 17:00 TANECZNYM KROKIEM PRZEZ AMRYKĘ ŁACIŃSKĄ – POKAZY TANECZNE

16:00 – 16:15 POKAZ TAŃCÓW KOLUMBIJSKICH: CUMBIA, SALSA CALEÑA

cumbia

Cumbia kolumbijska – taniec, który narodził się nad morzem karaibskim Kolumbii.
To niezwykła fuzja kultur indiańskiej, afrykańskiej i hiszpańskiej – zmysłowa i zalotna rozmowa pary tańczącej.

Salsa Caleña powstała w kolumbijskim mieście Cali (stąd jej nazwa) niezależnie od innych stylów salsy, lecz bazująca na tych samych rytmach.  Mówi się, że w odróżnieniu od innych stylów Caleña jest: ‚Dura en pies’ – co oznacza, że większy nacisk kładzie się na prace nóg i kreatywność obojga tancerzy.

Wykonanie: Ibis, Ana, Carlos i Gosia – tancerze z  kolumbijsko-polskiej grupy tanecznej MACONDO.

16:30 – 16:45 POKAZ TAŃCÓW AFRO-KUBAŃSKICH

afroray

WELMIRE  OCHA to taniec będący rodzajem uroczystego świeta oriszas. Kult orisza wywodzi się z wierzeń afrykańskich i jest wyjtkowo żywy ( w formie zmodyfikowanej) na Kubie. W trakcie tanecznego show tancerz zaprezentuje poszczególne bóstwa i świętych.

Wykonanie: Raynel Fernandez Ballester, El Hechicero (KUBA)

17:00 – 17:45 MARIACHI SHOW – KONCERT grupy LOS AMIGOS

amigos„Los Amigos” to  zespół muzyków i artystów pochodzących z Meksyku, kultywujących i promujących muzykę meksykańską, ale i szerzej latynoamerykańską. Show Mariachi to nie tylko wykonania muzyczne, koncertowe, ale i zachęcenie do wspólnego tańczenia, śpiewania, zabawy, muzykowania.

Więcej o grupie na stronie: www.facebook.com/mariachi.amigos

18:00 – 19:00 SALSA & MERENGUE – międzypokoleniowe warsztaty taneczne dla każdego

RAYmas salsaSalsa i merengue to pełne radości
i energii tańce latynoamerykańskie. Warsztaty poprowadzi Raynel Fernandez Ballester, El Hechicero. To pochodzący z La Habany Kubańczyk, zawodowy tancerz, nauczyciel
i choreograf. Od ponad 20 lat zgłębia tajniki tańca, pracował z wybitnymi artystami, choreografami kubańskimi. W warsztatach mogą uczestniczyć dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorzy.

19:00 – 21:00  FIESTA LATINA – międzypokoleniowa impreza taneczna z pokazami

Energetyczny i rytmiczny finał festiwalu.
Oprawa muzyczna: DJ Alex Baxter (Brazylia).

alex

W trakcie fiesty odbędą się 2 pokazy taneczne: argentyńskiej milongi i „Samba malandro Show„.

brasil20:45 SAMBA MALANDRO SHOW – pokaz samby brazylijskiej.
Wykonanie: Jailson De Oliveira, Brazylijczyk. Tancerz i choreograf. W Polsce mieszka od 7 lat.
Założyciel jednej z najpopularniejszych grup sambowych w Polsce – SAMBA ART.
Więcej o artyście na stronie: www.facebook.com/artofsamba/

14:00 – 21:00  TARG LATINO

mercaditoTargi (mercados) to tradycja obecna w krajach latynoamerykańskich. To miejsca, gdzie można dokonać zakupów kulinarnych, ale też obecna jest lokalna kultura, muzyka, taniec. Taka energia zagości na nadwiślańskim bulwarze – będzie pysznie, gwarno, z uśmiechem i smakiem. Wśród wystawców znajdą się osoby pochodzące z Ameryki Łacińskiej.

W tym roku będzie z nami, m.in.: kuchnia argentyńska(EL CZORI), meksykańska (Burritos Locos), rękodzieło chilijskie (Artesania Chilena).