PROGRAM

Projekt „Festiwal Latino Warszawa” współfinansuje m.st. Warszawa – w ramach „minigrantów” Centrum Wielokulturowe w Warszawie

21.10.2017  sobota PIKNIK LATINO


12:00 – 13:00 Warsztaty samby/ Jailson de Oliveira (Brazylia)

Rodowity Brazylijczyk, tancerz i mistrz samby, współzałożyciel pokazowej grupy Samba Art. Jailson to pogodny, uśmiechnięty i tryskający energią człowiek. Jak sam o sobie mówi, w żyłach nie płynie mu krew lecz taniec.

 

 

 

 

 

 

 

 


13:15 – 14:00  Latino Maluchy (warsztaty językowo – artystyczne)/ Hector Lozada (Wenezuela)

W trakcie interaktywnych zajęć, które poprowadzi doświadczony nauczyciel pochodzący z Wenezueli dzieci nauczą się hiszpańskich piosenek, pomalują też barwne wenezuelskie maski.
Jak mówi Hector Lozada: „Dzięki autorskiej metodzie nauczania, polegającej na wprowadzaniu do nauki języka elementów kultury krajów hiszpańskojęzycznych, uczniowie szybciej i skuteczniej przyswajają nowy język.  Dzięki połączeniu metody konwersacyjnej i metody „zanurzenia w języku”, uczniowie już od pierwszych zajęć mówią w języku hiszpańskim i cały proces nauczania ulega skróceniu”.

 

 

 

 

 

 


14:00 – 15:00 Warsztaty tanga/ Hermes Rubin (Argentyna)

Hermes Rubin to pasjonat tanga, nieustannie odkrywający tajniki tego wyjątkowego tańca.  Tango obecne było w jego życiu od najmłodszych lat i wciąż go inspiruje. To cierpliwy nauczyciel, który w bardzo indywidualny sposób podchodzi do każdego ucznia, starając się go zarazić swoją pasją do tańca. Zawsze stara się odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości tańczących.

 

 

 

 

 


15:15 – 15:30 Pokaz tańca marinera norteña/ Evelin Witkowska i William Montenegro Ferrari (Peru)

Evelin pochodzi z Warszawy, ale jako półkrwi Peruwianka czuje się bardzo mocno związana z kulturą tego niesamowitego kraju. Na co dzień zajmuje się chemią i biologią pracując w Instytucie Chemii Fizycznej PAN, zaś wieczorami oddaje się swojej pasji, którą jest taniec. Marinerę odkryła parę lat temu i nadal za nią szaleje.
William jest Peruwiańczykiem od kilkunastu lat mieszkającym w Europie – najpierw w hiszpańskiej Barcelonie, a obecnie w Warszawie. Pracuje tworząc i pozycjonując strony internetowe. W wolnych chwilach uwielbia gotować i grać w piłkę nożną, ale jego największą pasją jest taniec, który ma we krwi.
Evelin i William mają nadzieje, że marinera, która jest niewątpliwie pięknym tańcem opowiadającym romantyczną historię miłosną, stanie się kiedyś popularną także w Polsce.

 

 

 

 

 

 


15:45 Pokaz kolumbijskiej cumbii/ Flores Latinas (Kolumbia)

Flores Latinas” – autorski projekt taneczny dwóch pełnych energii i wdzięku dziewczyn. Ana Escorcia i Ana Pietrykowska – jedna ma korzenie kolumbijskie, a druga nie mniej latynoską duszę. Tematem przewodnim będzie Kolumbia, jej muzyka, taniec i tradycyjne stroje. Dziewczyny zaprezentują jeden z najbardziej reprezentatywnych przejawów kultury kolumbijskiej taniec ludowy cumbia.

 

 

 

 

 

 


16:00 – 17:00  Koncert grupy Gabán Azul/ Meksyk

Feria stylów prezentowana przez grupę przywodzi na myśl skojarzenia przede wszystkim z muzyką meksykańską, ale nie brak także wpływów karaibskich oraz brazylijskich.
Mieszanka ta, doprawiona solidną dawką improwizacji, daje nieprawdopodobną muzyczną ucztę: czasami porywającą, a momentami romantyczną. Zespół wykonuje kompozycje autorskie (G. H. Rizo) w specjalnych aranżacjach.

 

 

 

 

 

 


17:15 Pokaz salsy i bachaty/ Flores Latinas/ Kolumbia

Flores Latinas” – autorski projekt taneczny dwóch pełnych energii i wdzięku dziewczyn. Ana Escorcia i Ana Pietrykowska – jedna ma korzenie kolumbijskie, a druga nie mniej latynoską duszę. Dziewczyny zaprezentują dwa układy: dynamiczna salsę oraz romantyczną bachatę.

 

 

 

 

 

 

 

 


12:00 – 18:00 TARG LATINO 

Przestrzeń pełna inspiracji latynoamerykańskich.
Wśród wystawców:

Juan Pablo Aranda (Chile) – projektant graficzny. Urodził się w Santiago de Chile.
Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w branży. To doświadczony dyrektor kreatywny. Jego mocne strony to: branding, projektowanie logotypów, projekty edytorskie.
⇒ https://about.me/jparanda

 

 

 

 

 

 


Hector Lozada (Wenezuela), właściciel Warsaw School of Languages.
Od 2009 roku jesteśmy szkołą języka portugalskiego, hiszpańskiego, włoskiego i angielskiego, stworzoną przez native spekaerów, lektorów z pasją do nauczania.
Z nami poznasz nie tylko język, ale również kulturę wybranego kraju. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia grupowe i indywidualne (również z dojazdem)!

 

 

 

 

 

 

 

 


Isaac González (Chile), Fuego Sanador (Ogień Uzdrowiciel).

Facebook/Fuego Sanador 
Isaac od lat rozwija się i kształci w zakresie terapii masażem. Specjalizuje się w masażu relaksacyjnym,  terapeutycznym, shantala (dla dzieci) y Qi gong.

 

 

 

 

 

 


Hermes Llain  Jiménez (Kolumbia), Anas Mai
W ofercie Anas Mai mposiada piękne rękodzieło prosto z Kolumbii: torby „mochilas”, kawę, bransoletki i wiele więcej! Polub naszą stronę na Facebooku i dowiaduj się na bieżąco o kolumbijskich zwyczajach i kuchni.
Facebook/AnasMaiEu

 

 

 

 

 

 


22.10 (niedziela)
15:00 Kino Latino

Pokaz filmu chilijskiego „Vacaciones en familia”. Film udostępniony dzięki uprzejmości Ambasady Chile w Polsce.

16:30 Latynoamerykański dyplomata w Warszawie – spotkanie
W przyjaznej i nieformalnej atmosferze będziemy chcieli się przyjrzeć temu, jak dyplomaci z Ameryki Łacińskiej odnajdują się w warszawskiej rzeczywistości, jak postrzegają miasto, jakie są ich doświadczenia w zakresie integracji ich rodaków w Warszawie.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress