TANGO DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Fundacja Kulturo to organizacją pozarządowa upowszechniająca tango jako narzędzie integracji i włączania osób niepełnosprawnych.
W ramach wieloletnich działań fundacji przeprowadziliśmy i prowadzimy warsztaty, seminaria skierowane do osób niewidomych, niedowidzących, niesłyszących, niedosłyszących, z dysfunkcją ruchową.

tango 1tangotango 2tango 4

Pomysłodawcą i inicjatorem działań fundacji w tym zakresie jest Hermes Cristian Rubin – pasjonat tanga, nieustannie odkrywający jego tajniki.

Tango obecne było w jego życiu od najmłodszych lat i wciąż go inspiruje. To cierpliwy nauczyciel, który w bardzo indywidualny sposób podchodzi do każdego ucznia, starając się go zarazić swoją pasją do tańca. Zawsze stara się odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości tańczących.

Jest autorem innowacyjnych metod nauczania tanga dla osób niepełnosprawnych (niewidomych, niedowidzących, niesłyszących, niedosłyszących, z dysfunkcją ruchową). Posiada bogate doświadczenie w zakresie nauczania tanga wśród tej grupy docelowej – indywidualnie i grupowo.

Fundacja Kulturo współpracowała w zakresie nauki tanga wśród osób niepełnosprawnych m.in. z:

• Polskim Związkiem Niewidomych
  • Fundacją Kultury Bez Barier
  • Stowarzyszeniem „De Facto” (Płock)
  • Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym  dla Głuchych im. Jana Siestrzyńskiego w Warszawie
  • Przystankiem Łucka

REPORTAŻ POLSKIEGO RADIA Z WARSZTATÓW TANGA DLA OSÓB NIEWIDOMYCH I GŁUCHYCH (projekt „TANGUJĄCE BEMOWO”, 2015 r.)

polskie_radio_1_5

→ Kontakt: kontakt@polskietango.pl; tel. 503 152 129/ 512 037 690.

* Istnieje możliwość organizacji warsztatów wyjazdowych.