Festiwal Latino Warszawa 2016

21 sierpnia Fundacja Kulturo zaprasza warszawiaków na wyjątkowe wydarzenie
pełne radości, barw i smaków latynoamerykańskich.
Tego dnia w nadwiślańskim Pomoście 511 będzie miała miejsce
kolejna edycja Festiwalu Latino Warszawa. 


Capoeira
dla dzieci, warsztaty merengue, muzyka mariachi na żywo, pokazy samby to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla uczestników festiwalu. W tym dniu spróbować będzie można także argentyńskich empanad, zatańczyć salsę lub obejrzeć pokaz prawdziwej kolumbijskiej cumbii lub tańca afro-kubańskiego.
Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zachęcają wszystkich, bez względu na wiek – rodziny z dziećmi, młodzież, dorosłych, seniorów. Wiele elementów programu festiwalu ma charakter międzypokoleniowy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Skąd pomysł na realizację festiwalu w Warszawie? „Pierwsza edycja wydarzenia została niezwykle ciepło przyjęta przez warszawiaków, dlatego postanowiliśmy kolejny raz zaprosić wszystkich do odbycia wyjątkowej podróży do Ameryki Łacińskiej – dźwiękiem, tanecznym krokiem, zapachem i smakiem” – mówi Cristian Rubin, dyrektor festiwalu.
Będzie to wyprawa pełna uśmiechu, radości, ale i otwartości na kulturę pochodzącą z innej części świata i osoby je reprezentujące. Do udziału w wydarzeniu zostali bowiem zaproszeni obcokrajowcy pochodzący z Ameryki Łacińskiej, którzy mieszkają w Warszawie i aktywnie promują kulturę swoich krajów.
„Chcemy podkreślać obecność społeczności latynoamerykańskiej w Warszawie, ale i zachęcić warszawiaków do poznania kulturalnego bogactwa, jakie mają do zaoferowania regiony, z których pochodzą” – deklaruje Cristian Rubin.        

Festiwal Latino Warszawa to cykliczne wydarzenie, którego celem jest upowszechnianie piękna i różnorodności kultury latynoamerykańskiej i integracja pochodzących z Ameryki Łacińskiej obcokrajowców mieszkających w stolicy z warszawiakami.

PROGRAM

14: 00 – 15: 00 Warsztat artystyczny dla dzieci – robimy meksykańską piniatę
15: 00 – 15: 45 Warsztaty brazylijskiej capoeiry dla dzieci z rodzicami
16: 00 Pokaz tańców kolumbijskich
16: 30 Pokaz tańców afro-kubańskich
17: 00 Mariachi Show – koncert zespołu mariachi „Los amigos”
18: 00 Międzypokoleniowe warsztaty taneczne: salsa & merengue
19: 00 – 21: 00 Fiesta latina – impreza taneczna z pokazem argentyńskiej milongi
i brazylijskim show „samba malandro”

14: 00 – 21: 00 Targ latino – kuchnia i rękodzieło latynoamerykańskie

Gdzie?  Pomost 511, Bulwar Flotylli Wiślanej, Warszawa
Kiedy?  21 sierpnia (niedziela), 14:00-21:00
WSTĘP WOLNY

Projekt Festiwal Latino Warszawa finansuje m.st. Warszawa.

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress